مهر ۶, ۱۴۰۰

آویسپا موزیک – دانلود آهنگ آذری

دانلود آهنگ آذری , دانلود آهنگ جدید,دانلود آهنگ جدید آذری,دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم

چرا افراد برای درمان مشکلات خود به دکتر روانشناس مراجعه نمی¬کنند؟

1 min read

چرا افراد برای درمان مشکلات خود به دکتر روانشناس مراجعه نمی­کنند؟

مشکلات روانشناختی ممکن است تا زمان شدت نیافتن مخفی بمانند. خشم، افسردگی یا بدگمانی می تواند طبیعی جلوه کند. رفتارهای نابهنجار نمی توانند بوسیه منطق توجیه شوند. اما آنها با فعال کردن مکانیسم های دفاعی مختص به خود می توانند مخفی بمانند.

به عنوان مثال فردی که رفتار پرخاشگری دارد، با تحمل این قبیل رفتارها از سوی اطرافیان به فکر درمان نمی افتد. او ممکن است رفتارش را نتیجه اشتباهات سایرین بداند. این قبیل توجیحات شرایط را برای سایرین دشوار و آسیب زا می سازد. چراکه ممکن است آنها احساس کنند مشکل از آنها است.

نادیده گرفتن مشکلات می تواند دلیل مستقیم ترس از تغییر نیز به حساب بیاید. متأسفانه ترس از تغییر می تواند ناسازگاری بیشتری به همراه داشته باشد.

انسان برای تغییر کردن نیاز به انگیزه و دلیل دارد. اگر اطرافیان بیمار این انگیزه و دلیل را برای او فراهم نیاورند ممکن است شروع تغییرات با تاخیر همراه شود. در این شرایط مشکلات رفتاری مزمن می شوند و درمان آنها نیز مداخلات عمیق و زمان بری را نیاز خواهد داشت.

اگر تا به حال به مشکلات خود به طور جدی فکر نکرده اید، این فرصت را از دست ندهید و جهت انتخاب بهترین روانشناس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین روانشناس تهران

هر فردی در درمان مسیر مشخص خود را طی می کند. روند درمانی تا حد زیادی به نوع مشکل فرد و تا حدی به شرایط پیرامونی او بستگی دارد.

به گفته دکتر علوی نژاد برخی افراد برای یادگیری راهکارهای مدیریت علائم بیماری بهترین روانشناس تهران مراجعه می کنند. در این شرایط رواندرمانی می تواند کوتاه مدت باشد. روان درمانی می تواند کوتاه مدت، میان مدت و یا با فواصل مشخص باشد.

افراد برای درک مشکلات حاصل از تجربیات دوران کودکی به بهترین روانشناس تهران مراجعه کنند. این نوع مشکلات به درمان های بلند مدت نیاز دارند. درمان بلند مدت اغلب با دو یا سه جلسه در هفته پیگیری می شوند.

افراد اگر برای یک جلسه یا تنها تعداد اندکی از جلسات به دکتر روانشناس مراجعه کنند باید در مورد یک مسئله خاص در زندگی خود صحبت کنند. یا قصد داشته باشند یک نگرانی سطحی زندگی خود را بر طرف کنند. معمولاً مشکلات و چالش ها افراد را به سمت روانشناس سوق می دهد. اما یک روانشناس خوب می تواند فضایی برای خودآگاهی و رشد شخصیتی را نیز فراهم کند.

به روانشناس چه بگوییم

اولین مراجعه به روانشناس با توجه به نوع مشکلات متفاوت خواهد بود. در اینجا موضوعاتی که ممکن است در جلسه اول روانشناسی مطرح شوند مرور خواهند شد.

در ابتدای جلسه با روانشناس تاریخچه ای از زندگی شما را مرور خواهد شد. شما فرم اطلاعات شخصی و یک فرم رضایت نامه که شامل رازداری، هزینه ها و سایر اطلاعات شخصی می شود را تکمیل می کنید. اگر توسط یک متخصص دیگر ارجاع شده باشید، روند ارزابی اولیه کوتاه تر می شود.

جلسه اول همچنین به بحث درمورد مشکلاتی می پردازد که زندگی شما را ناخوشایند ساخته است. همچنین درک جامعی از نگرانی های شما ایجاد می شود. روانشناس تاریخچه مربوط به مشکلات شما را بررسی و یادداشت برداری می کند.

اطلاعاتی در مورد تحصیلات، شغل، روابط اجتماعی، و درمان های قبلی را دریافت می ند. بر اساس این اطلاعات، روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا درباره مشکلات درک بهتری پیدا کنید. در انتهای جلسه اول روانشناسی اهدف درمانی و برنامه هفتگی شما برای مراجعه به مرکز مشاوره بررسی می شود.

تفاوت دکتر روانشناس و روانکاو چیست

روانشناسان متخصصان سلامتی هستند که در حیطه های مختلفی از جمله بالینی، عصب روانشناسی، خانواده، قانونی، روانشناسیی سازمانی فعالیت دارند. برای تبدیل شدن به یک متخصص روانشناسی باید یک مدرک دکتری تخصصی و حداقل دو سال کارآوزی تحت نظارت طی شود.

روانشناس به افراد دارای نگرانی های روزمره مانند استرس و مشکلات ارتباطی و همچنین اختلالات روانشناسی کمک می کند. روانشناسان به افراد در ایجاد مهارت هایی برای کنار آمدن با مشکلات و جلوگیری از عود مشکلات کمک می کنند. اغلب پژوهش های علمی اثربخشی درمان های روانشناختی را نشان داده اند.

روانکاو نیز به دارودرمانی نمی پردازند. یک روانکاو خوب مشکلات را به طور عمیق بررسی و تحلیل می کند. برای دریافت نوبت از دکتر روانکاو به اینجا مراجعه کنید.

مشاوره و روانشناسی تفاوت هایی باهم دارند

مشاوران می توانند طیف گسترده ای از آموزش و سوابق را دارا باشند. در حال حاضر در بعضی کشورها از جمله استرالیا از اصطلاح “مشاور” استفاده نمی شود.

البته این بدان معنی نیست که هرکسی می تواند از خود به عنوان مشاور یاد کند. در دیگر کشورها، بسیاری از مشاوران در زمینه های آموزشی، از لیسانس تا درجه دکتری، آموزش می بینند. همچنین سازمانی به نام فدراسیون روان درمانی و مشاوره (PACFA) برای محافظت از استانداردها و آموزش اخلاقی حرفه مشاوره ایجاد شده است.

به طور کل روانشناس به مشکلات جدی تر و عممیق تری می پردازد. درحالی که مشاوره مشکلات سطحی و اغلب موقعیتی را مورد توجه قرار می دهد.

آیا روانشناس بیمه درمانی را قبول دارد

اگر یک بیمه تکمیلی برای متخصص روانشناسی داشته باشید واجد شرایط تخفیف ویزیت روانشناس خواهید بود. برخی سازمان ها از جمله شرکت نفت، برخی بانک ها یا هلال احمر برای کارکندان خود از بیمه تکمیلی که خدمات روانشناسی را پوشش می دهد استفاده می کنند.

بیمه سلامت خصوصی و خدمات روانشناسی

اگر بیمه درمانی خصوصی دارید که شامل مشاوره روانشناسی به عنوان موارد اضافی می شود، ممکن است واجد شرایط تخفیف جزئی باشید. توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوشش فردی خود با ارائه دهنده بیمه شخصی خود تماس بگیرید.

آیا برای مراجعه به بهترین روانشناس تهران نیاز به ارجاع دارم؟

نه، شما نیازی به ارجاع ندارید. شما می توانید با مراجعه به روانشناس به طور آزادانه و مستقل از خدمات درمانی بهره مند شوید. خوشبختانه روانشناسان در اکثر روزها در دسترس شما هستند و در شرایط خاص و بحرانی نیز می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید.

مدت زمان جلسات روانشناسی چقدر است

جلسات روانشناسی معمولا ۵۰ دقیقه است. البته بسته به نوع مشکل و برنامه درمانی زمان جلسات می تواند متفاوت باشد. برخی اوقات جلسات خانواده درمانی به علت ویزیت چند عضو خانواده ممکن است طولانی تر شود.

حریم خصوصی در روانشناسی چگونه است؟

تمام اطلاعاتی که در جلسه خود با یک روانشناس فاش می کنید محرمانه است. در این قانون دو استثنا وجود دارد. اولین استثنا در صورتی است که در معرض آسیب رساندن به خود یا شخص دیگری باشید و استثنا دوم در رابطه با احکام دادگاه است. در صورت مرتبط بودن هر یک از این شرایط، حتی بهترین روانشناس نیز با شما در این باره صحبت خواهد کرد و در نهایت تصمیم گیری می کند. برای دریافت نوبت از بهترین روانشناس تهران به لینک زیر مراجعه فرمائید:

https://drraminalavi.com/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.